Іван Довбиш

Іван Довбиш: Світловодський суддя Іващенко у змові зі Світловодською поліцією заперечили моє право на правосуддя

27 серпня 2019 року депутат фракції ВО «Свобода» у Кіровоградській обласній раді Іван Довбиш отримав відмову Світловодського міськрайонного суду в задоволенні його скарги, щодо скасування постанови слідчого Світловодського відділу поліції про закриття кримінального провадження за фактом перешкоджання його депутатській діяльності та нанесення депутату легких тілесних ушкоджень.

Судове засідання щодо оскарження скасування постанови Світловодської поліції про закриття справи за фактом нанесення депутату легких тілесних ушкоджень мало відбутися ще 23 серпня, представники поліції та прокуратури певний час ігнорували і не з`являлися на судове засідання.
Обставини цієї справи відносяться до подій 2018 року, коли 31 липня депутат Іван Довбиш приїхав до села Подорожнього Світловодського району на запрошення місцевих сільських депутатів і громадських активістів, аби у складі спеціально створеної комісії перевірити якість виконання дорожньо-будівельних робіт у селі Подорожньому. Під час перевірки комісія виявила чисельні факти порушень та недотримання технології виконання ремонтних дорожніх робіт.

Реагуючи на виявлені порушення, представники громади села і депутати прийняли рішення призупинити ремонтні роботи до того моменту, поки керівники фірми-виконавця не забезпечать якість робіт. Депутат Іван Довбиш звернувся з відповідною вимогою до працівників і водіїв автотранспорту. Втім, водій одного з автотранспортних засобів повів себе неадекватно, агресивно і завдав депутатові фізичного удару, що спричинило легкі тілесні ушкодження.

Депутат Іван Довбиш викликав на місце скоєння злочину поліцію та подав заяву про перешкоджання депутатській діяльності і нанесення тілесних ушкоджень. По факту скоєного правопорушення було відкрите кримінальне провадження. Депутат вимагав від слідчого невідкладного проведення судово-медичної експертизи, але лише після звернення до суду і отримання відповідної ухвали, 8 серпня 2018 року слідчий Світловодського відділу поліції нарешті дав відповідне направлення і судово-медична експертиза підтвердила наявність легких тілесних ушкоджень, яких зазнав депутат.
«Маючи покази кількох свідків та висновок судово-медичної експертизи, слідчий Світловодського відділу поліції Д. Федоренко впродовж цілого року абсолютно нічого не робив, а просто чекав, поки вийде строк досудового розслідування. І ось, 3 серпня 2019 року слідчий Д.Федоренко видав постанову про закриття кримінального провадження.
Не погодившись із закриттям справи, 16 серпня 2019 року я подав скаргу до Світловодського міськрайонного суду аби скасувати постанову слідчого і відновити кримінальне провадження. Втім, суддя зайняв чітку позицію на користь слідчого, в такий спосіб виправдовуючи його бездіяльність.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах…» — це твердження міститься у абз. 10 п. 9 Рішення Конституційного суду України від 30 січня 2003 року у справі № 1-12/2003. Зважаючи на безпрецедентну цинічність, яку продемонстрували в рамках судового засідання суддя та працівники правоохоронних органів, я вважаю, що мені було відмовлено у правосудді. Суддя В.Іващенко чітко наголосив на тому, що він не вбачає порушень моїх прав, просто тому, що вибіг 1 рік часу бездіяльності слідчого, і за Законом це дає йому всі правові підстави аби спокійно закрити провадження.

Це жахливо! Подібний бєспрєдєл суддів і міліції в історії України вже неодноразово ставав причиною суспільних збурень і протестів, майданів і революцій. Тож, якщо зазначені службовці та очільники їх відомств не зробили належних висновків з минулого, то їх чекає малопривабливе майбутнє», – прокоментував злочинну змову Світловодського суду й поліції депутат свободівець Іван Довбиш.

#27серпня #Світловодськ #суд #поліція #Подорожнє #побиття #ІванДовбиш

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
Не той за Правду,
Хто про неї ГОВОРИТЬ,
А той –
Хто проти Неправди СТАЄ.
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Author: https://facebook.com/604783016293574 – Добровеличківка РО ВО “Свобода”