28 липня Православна Церква вшановувала… – Миколаївська єпархія Православної Церкви України | Facebook

28 липня Православна Церква вшановувала пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира та відзначала 1032-гу річницю Хрещення Руси-України.

Напередодні свята, 27 липня 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Всенічне бдіння в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, а 28 липня – Божественну літургію.

Під час урочистостей Його Блаженству співслужив митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, який цього дня святкував день свого тезоімеництва. Митрополит Епіфаній подарував митрополиту Володимиру панагію.

Також предстоятелю співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Шепетівський Адріан, єпископ Херсонський і Каховський Борис, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, єпископ Генічеський Никодим, всечесна братія обителі та запрошене духовенство.

В самий день свята від Миколаївської єпархії взяв участь у богослужіннях і секретар прот. Роман Дідора.

Після прочитання Євангелія Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив Послання з нагоди 1032-ліття Хрещення Руси-України і 400-ліття рукоположення святителя Іова на Митрополита Київського і всієї Руси та відновлення ієрархії православної Київської Митрополії.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Також цього дня було звершено молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

За матеріалами Пресслужби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

Source: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=738448306920369&id=375233283241875&__tn__=-R